HC Argeş Piteşti – CSM Satu Mare 30-27 (13–14).

Handbaliștii de la CSM au încheiat cu o înfrîngere sezonul de Divizia A. Elevii lui Istrate s-au văzut depășiți la final de HC Pitești, scor 30-27, și au terminat campionatul pe un rușinos loc 8 în seria B , penultimul dacă ținem cont că Bistrița ( locul 10) s-a retras… CSM a condus permanent in prima repriza, chiar si la 9-5 in minutul 17, dar din păcate pe final au cedat și pe fondul unor decizii ciudate ale arbitrilor. Partida n-a avut de altfel nicio miză dacă ținem cont că din candidată la promovare, echipa piteșteană a încheiat în anonimat sezonul, jucătorii nefiind plătiți de patru luni. Iar la CSM echipa ”a crescut de la meci la meci în joc” doar că a terminat campionatul în coada clasamentului.
    CSM: Cioroiu, Pogyină – Chira 6 goluri, Morar 6 (1 gol din 7 m), Mateş 5, Ciaca 4, Jurj 5, Tătar 1, Varga, Mureşan.