Steaua, remiză cu accidentări în ultimul amical din Anglia

Campioana Steaua a sustinut, sambata dupa-amiaza, ultimul meci amical in cantonamentul din Anglia contra formatiei Sheffield Wednesday, partida in care a debutat in tricoul ros-albastru si noua achizitie Federico Piovaccari. Steaua a deschis scorul in fata englezilor prin reusita lui Popa din prima repriza (min.20), dar Sheffield Wednesday a restabilit egalitatea prin fundasul Taylor in minutul 68. S-a terminat asadar egal, scor 1-1, dar mai important pentru Steaua este ca Adrian Popa a parasit terenul accidentat inca din prima repriza, iar Cornel Rapa a iesit si el accidentat in finalul meciului. Noua achizitie Federico Piovaccari a debutat la Steaua fiind trimis in teren la inceputul reprizei secunde in locul lui Stefan Nokolic. Italianul imprumutat de la Sampdoria a avut un sut slab spre poarta, o cadere in marginea careului pentru care nu a primit lovitura libera si un dribling nereusit in interiorul careului. Lukasz Szukala a acuzat si el o accidentare in finalul meciului, dar fundasul stelist a continuat jocul si a ramas in teren pana la final. Pentru Steaua urmeaza, miercuri 10 iulie, Supercupa Romaniei cu Petrolul.