Bronz pentru Daniel Conț la Naționale

Campionatele Naţionale de atletism la seniori şi tineret au avut loc în week-end la București. În proba de 3.000 de metri obstacole a participat și sătmăreanul Daniel Conţ de la CS-LPS Satu Mare. Antrenat de Radu Achim, tânărul atlet din localitatea Vama a obţinut un nou rezultat deosebit. S-a clasat pe locul 3 la tineret după o cursă pe care a terminat-o în 9 minute şi 28 de secunde. Cu acest timp, la seniori, a ocupat poziţia a 6-a. Este un nou rezultat deosebit pentru că Daniel a mai obţinut în această vară două titluri de campion naţional la aceeaşi probă. Primul l-a luat în luna iunie la Campionatele Naţionale Şcolare, juniori 1. A urmat concursul din cadrul Campionatului Naţional de juniori 1 desfăşurat la începutul lunii august, unde a obţinut medalia de aur.