Dinamo – Steaua 1-2

Steaua a învins pe Dinamo cu scorul de 2-1 pe Arena Naţională, în etapa a 4-a a Ligii I de fotbal. Campioana en titre s-a impus prin golurile marcate de Iasmin Latovlevici (5) şi Collins Fai (38, autogol), respectiv Dorin Rotariu (67). Steaua a ratat şi un penalty, prin Latovlevici, şutul său fiind apărat de Bălgrădean. Prima repriză a derby-ului a fost una de factură modestă, poate şi din cauza faptului că Steaua a reuşit să deschidă scorul în chiar minutul cinci al întâlnirii, prin Latovlevici, cu un voleu de senzaţie de la circa 25 de metri, sub transversala porţii lui Bălgrădean. Repriza secundă a fost complet diferită, cu faze de poartă de o parte şi de alta şi cu o echipă Dinamo mult mai activă. Thomas a tras la colţul scurt, dar Tătăruşanu a apărat. Nikolic a irosit două situaţii uriaşe de gol doar cu Bălgrădean. Mingea expediată de Stanciu a şters bara, după o gafă a lui Bălgrădean, iar Tănase a trimis în transversală. După care ocaziile uriaşe ale Stelei s-au răzbunat, tânărul Dorin Rotariu, nepotul fostului stelist Iosif Rotariu, marcând pentru Dinamo.