Rezultatele de marţi din preliminarii

Filed under: Sport |

Grupa A
Macedonia – Scoţia 1-2 (Kostovski ’84 / Anya ’60, Maloney 89)
Ţara Galilor – Serbia  0-3 (Filip Djordjevic ‘8, Aleksandar Kolarov ’39, Markovic ’55)
Grupa B
Armenia – Danemarca 0-1 (Daniel Agger ’73 – pen)
Malta – Bulgaria 1-2 (Herrera E. ’77 / Radoslav Dimitrov ‘9, Emil Gargorov ’59)
Italia – Cehia 2-1 (Chiellini ’51, Balotelli ’54 / Libor Kozak ’19)
Grupa C
Kazahstan – Suedia 0-1 (Ibrahimovic ‘1)
Insulele Feroe – Germania 0-3 (Per Mertesacker ’23, Ozil ’74, Muller ’84)
Austria – Irlanda 1-0 (Alaba ’84)
GRUPA D
România – Turcia 0-2 (Burak Yilmaz ’22, Mevlut Erdino ’95)
Andorra – Olanda 0-2 (Van Persie ’50, ’54)
Ungaria – Estonia 5-1 (Taijo Teniste ’11 – autogol, Tamas Hajnal ’21, Daniel Bode ’41, Nemeth ’70, Dzsudzsak ’85 / Kink T. ’48)
Etapa următoare: Andorra – România, Olanda – Ungaria, Estonia – Turcia (11 octombrie)
Clasament:1.Olanda 22 p, 2.Ungaria 14 p, 3.Turcia 13 p, 4.România 13 p, 5. Estonia 7 p, 6.Andorra 0 p.
Grupa E
Norvegia – Elveţia  0-2 (Fabian Schär ’12 şi ’51)
Cipru – Slovenia 0-2 (Milivoje Novakovic ‘ 12, Ilicić ’80)
Islanda – Albania 2-1 (Birkir Bjarnason ’14, Sigthorsson ’47 / Valdet Rama ‘9)
Grupa F
Rusia – Israel 3-1 (Vasili Berezutski ’50, Alexander Kokorin ’52, Denis Glushakov ’74/ Eran Zahavi ’90)
Luxemburg – Irlanda de Nord 3-2 (Aurelien Joachim ’45, Bensi ’68, Jaenisch ’88 / Martin Paterson ’14, McAuley ’82)
Grupa G
Lituania – Liechtenstein 2-0 (Matulevicius ’27, Kijanskas ’40)
Slovacia – Bosnia 1-2 (Marek Hamsik ’42 / Bicakcić ’70, Hajrović ’78)
Grecia – Letonia 1-0 (Salpingidis ’58)
Grupa H
Ucraina – Anglia 0-0
San Marino – Polonia 1-5 (Alessandro Della Valle ’22 / Piotr Zielinski ’10, Jakub Blaszczykowski ’23, Waldemar Sobota ’34, Zielinsky ’66, Mierzejewski ’72)
Grupa I
Georgia – Finlanda 0-1 (Roman Eremenko ’74 – pen)
Belarus – Franţa 2-4 (Filipenko ’32, Kalachev ’58/ Ribery ’47, 64, Nasri ’70, Pogba ’73)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *