Echipa FUC a câştigat Cupa Unio la fotbal

unio

În organizarea Sindicatului UNIO, cu sprijinul Consiliului de Administraţie al SC Unio SA, al preşedintelui CS Unio, lstrăuan Gheorghe, şi a Direcţiei Judeţene de Sport, care a asigurat medaliile pentru echipele aflate pe podium, la finele săptămânii trecute s-a desfăşurat o nouă ediţie a Cupei Unio la Fotbal. Spre deosebire de alte ediţii, în acest an au mai fost organizate şi competiţii de tenis de câmp şi fotbal tenis.   Competiţia de fotbal a fost câştigată de echipa FUC care a trecut în finală de ocupanta locului 2, TESA, cu scorul de 2-0. Poziţia a treia a podiumului a fost ocupată de echipa Sectoare Calde + Groapa Ecologică, care s-a impus în finala mică în faţa celor de la Secţia 680 + 410 cu scorul de 5-1. Totodată, au mai fost premiaţi cel mai tehnic jucător – Andrei Racolţa, cel mai bun jucător – Cosmin Pavel, şi cel mai bun portar – Firicel Mihai.   De asemenea, locul întâi la tenis de câmpt a fost ocupat de echipa Dănilă Bob – Florin Creţulescu, urmată pe locul secund de echipa Firicel Mihai – Iuliu Sabău, în timp ce ultima poziţie a podiumului a fost adjudecată de echipa Peter Arpad – Pazdera Iosif. Prima treaptă a podiumului la competiţia de fotbal-tenis a fost ocupată de echipa Nicolae Baciu – Iuliu Mezei, urmată de echipa Adrian Oros – Cristian Onanie în timp ce locul trei a fost ocupat de echipa Gabriel Dan – Kocsis Gyorgy.   Toţi laureaţii au primit cupe, medalii, diplome şi premii în bani, iar organizaţiei sindicale i-a fost înmânată o cupă de merit.