Volei / Nu s-a putut mai mult [CSM-ADEP – U Cluj 1-3]

Sâmbătă, voleibalistele de la CSM-CS ADEP au întâlnit U Cluj, cel mai tare adversar al seriei Vest din Divizia A 2. Elevele lui Adrian Pricop au suferit prima înfrângere, după trei victorii importante. U Cluj, echipă care îşi doreşte promovarea, a reuşit să se impună cu 3-1 la seturi (25-18, 25-12, 21-25 şi 25-17). Despre istoria meciului putem să vă spunem că primele două seturi au aparţinut clar oaspetelor, iar în unele momente s-a văzut lipsa de experienţă a tinerei echipe sătmărene. Setul trei a fost unul extrem de echilibrat, CSM-ADEP conducând cu 9-6. Clujencele au revenit, 10-9, 13-13, 19-18, dar voleibalistele noastre au gestionat bine situaţia şi au câştigat cu 25-21. Din păcate în setul patru nu s-a putut mai mult, de la 10-10 U Cluj s-a desprins la 20-13 şi s-a impus în final cu 25-17. Chiar şi aşa, echipa formată din Adriana Matei, Denisa Mocar, Natalia Preda, Alexandra Mişa, Andreea Maxim, Natalia Acs, Daiana Adamcsik, Beata Vajda, Alexandra Molnar şi Angelica Podină nu a arătat rău deloc. Sâmbătă, sătmărencele joacă în deplasare, la Medicina Tg. Mureş.