Volei – Cupele Europene / Volei Municipal Zalău își începe aventura în Cupa Challenge

Primul meci are loc la Zalău, pe 10 decembrie, de la ora 19.00

Eliminată din Cupa CEV după ce a pierdut ambele jocuri cu formaţia rusă, Guberniya Nizhniy Novgorod, ACS Volei Municipal Zalău își va continua aventura europeană în Cupa Challenge, urmând să întâlnească, în 16-imile competiţiei, pe Steaua Roşie Belgrad.
    Sârbii de la Steaua Roşie Belgrad au eliminat în turul doi al Cupei Challenge formaţia finlandeză Hurrikaani Laiomaa, după ce a câştigat în tur cu scorul de 3 – 1, iar returul l-a pierdut cu 2 – 3.
    Primul meci al băieților antrenați de Aurel Vlaicu și Bogdan Nicolae are loc acasă, la Zalău, fiind programat la Sala Sporturilor din Zalău, pe data de 10 decembrie, de la orele 19.00.