Remiză în Ungaria

oli

O victorie şi o remiză, acesta a fost bilanţul zilei de miercuri pentru Olimpia Satu Mare. Prima echipă a câştigat, 3-2 lîngă Debrecen partida test cu FC Botoşani din Liga 1, iar apoi echipa a doua a remizat seara de la ora 18 la Nyirbator cu formaţia locală de liga a 3-a. În primul meci Olimpia a dominat prima repriză şi a condus cu 3-0 prin reuşitele lui Bujor, Lemac şi Villand, în vreme ce în al doilea joc, Micaş a egalat pentru galben-albaştri în minutul 42 din penalty. “O zi foarte încărcată cu două teste utile pentru noi. Încet ne formăm lotul pentru cantonament şi încercăm să evaluăm cît mai bine jucătorii veniţi în probe” spune antrenorul Tibi Csik. În partida de la Nyirbator pentru Olimpia au evoluat: Anca – Sabău, Domuța, Mureșan, Deac, Turcan, Micaș, Rus, Roatiș, Kinczel, Faur. Au mai intrat Horvat, Mezei, Socaciu, B.Lemac, Ciocotișan și Roghină. În meciul cu FC Botoşani au evoluat: Șuta- Muntean, Ene, Țoca, Iuhas, Gavrilescu, Svarczkopf, Villand, Dragoș, D. Lemac, Bujor. Au mai intrat Miron, Marinaș, Prodan și Feier. Bălău, accidentat a fost menajat, în vreme ce, se pare, Molnar, Marinaş, Hanus şi Moş sunt liberi să-şi caute echipe de serviciile celor patru fiind interesate cîteva formaţii de liga a 3-a. Olimpia îşi continuă seria meciurilor de verificare, vineri galben-albaştrii vor juca la Cluj Napoca cu Unirea Jucu iar sîmbătă cu Someşul Oar.