Amical – Someşul Oar – FC Zalău 1-4 (1-2)

Înainte să intre în cantonament, echipa din Liga a IV-a Someşul Oar a susţinut sâmbătă un amical. Pe terenul de la Petin, formaţia antrenată de Alexandru Botoş a întâlnit FC Zalău, echipă din eşalonul al treilea. S-a terminat 4-1 în favoarea zălăuanilor, golul echipei sătmărene fiind marcat de Puţi, la scorul de 0-2, în minutul 40. Primele 30 de minute au aparţinut echipei gazdă, care a şi ratat câteva oportunităţi, trimiţând de două ori mingea în bară. Jucătorii sălăjeni au fost mai exacţi în faţa porţii şi au replicat rapid cu două goluri pe repriză. Aşadar înainte de a se deplasa spre Ocna Şugatag, căci acolo se află cantonaţi jucătorii Oarului, conducerea a decis să programeze acest joc amical. După o săptămână de pregătiri, la întoarcere, Someşul Oar va juca un nou amical, cu FCM Baia Mare. În prima repriză au evoluat Dobrai, în poartă, jucători de câmp Glodean, D. Botoş, Pintye, Nagy, Pop, A. Botoş, Cădar, Puţi, Berci şi Tripon. În repriza secundă au intrat Todor în poartă, respectiv Ştef, Matei, Sălăgeanu, Kirner, Mezei, Marian, Găvruş, Fernea şi Toma.