CS Zanshin, pe podium la Cupa Napoca Junior

karate

Karateka de la CS Zanshin Satu Mare au fost prezenţi zilele trecute la Cupa Napoca Junior, destinată sportivilor Under 13, la Cluj.

Delegaţia a fost compusă din tinere speranţe din Foieni, care au avut o prestaţie excelentă şi au urcat pe podium la individual şi echipe.

Christopher Metzner a cucerit locul doi la kumite individual +10 ani 9-8 kyu şi locul trei la echipe, aceeaşi categorie. Irisz Negru, Emillie Papandonatu şi Zsofia Vekker au cucerit medalia de argint la proba de kumite echipe, 9-8 kyu. Echipa de băieţi formată din Alex Muller şi Felix Lechli s-a clasat pe ultima treaptă a podiumului la kumite echipe +10 ani, 9-8 kyu.

Prezenţa la acest concurs precum şi rezultatele obţinute constituie un punct de reper important în pregătirea sportivilor pentru competiţiile ce urmează: Cupa Dojokan – Aiud din martie, respectiv Campionatul Naţional din luna mai de la Braşov.

Clubul Zanshin le mulţumeşte sponsorilor pentru sprijinul acordat, precum şi autorităţilor locale pentru asigurarea condiţiilor de antrenament.