Someşul 2010 Satu Mare s-a impus la Baia Mare

foczi

Nu doar la Satu Mare s-a jucat un turneu de fotbal rezervat copiilor, ci şi la Baia Mare. Cu nouă echipe la start, competiţia rezervată juniorilor născuţi în 2004 şi mai tineri a fost câştigată de Someşul 2010 Satu Mare. Echipa este pregătită de Cristian Popa, însă delegaţia a fost condusă de Daniel Oşan, Popa aflându-se în cantonament cu juniorii A ai Olimpiei.

Someşul a învins cu 1-0 Atletic Sighet, a pierdut 0-3 cu Mara Baia Mare, a trecut cu 1-0 de Plimob Sighet, iar în grupa finală au învins, de fiecare dată cu 1-0, pe Mara Baia Mare şi Olimpia Satu Mare (antrenor Adrian Farcaş), Someşul încheind competiţia pe primul loc.

Nicolas Tafa de la echipa câştigătoare a fost desemnat cel mai bun jucător al turneului. Pentru echipa sătmăreană au evoluat Oşan, Cortel, Godgea, Tafa, Zbona, Matioc, Ari, Micle şi Ilban.