Încă un gol pentru Bicfalvi

Careianul Erik Bicfalvi a marcat un gol în meciul pe care echipa lui, Volyn Luţk, l-a pierdut pe teren propriu în faţa lui Metalist Harkov (1-4). Fostul mijlocaş al Stelei a înscris în prelungiri (90+2) reuşita de onoare a formaţiei sale. Patru goluri a marcat în actualul sezon Bicfalvi şi a bifat şi patru pase decisive. După acest eşec, Volyn rămâne pe locul 12 în campionatul Ucrainei, cu 27 de puncte, dar este departe de grijile retrogradării. Tot joi a jucat şi Hoverla Ujgorod, formaţia românilor Răzvan Cociş, Cristian Oros şi Marius Niculae. Primii doi au fost titulari, dar numai Cociş a jucat toate cele 90 de minute. Oros a fost schimbat după 18 minute cu Wallace, iar Marius Niculae a rămas pe banca de rezerve. Hoverla a pierdut acasă în faţa lui Dnepr Dnepropetrovsk, scor 0-2.