Royal Dance Club la Naționalele de 10 dansuri de la Arad

dans

La sfârșitul săptămânii trecute la Arad a avut loc Campionatul Național de 10 dansuri unde au participat peste 500 de sportivi de la cele mai importante cluburi din țară. În paralel a avut loc și a 5-a ediție a Cupei Arad, ambele competiții fiind organizate în sala Victoria.

Perechile de la Royal Dance Club au avut o comportare foarte bună atât la Campionatul Național cât și la Cupa Arad.
Perechea Marița Ciprian – Bumba Oana a terminat pe locul 8, fiind în primul an la categoria 12-13 ani, iar perechea Opre Mihnea – Chereji Iulia a terminat pe locul 9 la aceeași categorie de vârstă.
De asemenea perechea Ignat Eduard – Nyiki Nadia a ajuns în semifinale la categoria 14-15 ani și s-a clasat pe poziția a 12-a. ”Suntem foarte mulțumiți mai ales că nivelul la aceste categorii a fost unul foarte ridicat. Au fost doar arbitri din străinătate”, a punctat antrenorul Ovidiu Ignat.
La Cupa Arad, dansatorii de la Royal au avut următoarele rezultate:
Marița Ciprian – Bumba Oana (FOTO) locul 2 la Open Basic Standard și locul 3 la Open Basic Standard categoria 12-13 ani
Opre Mihnea – Chereji Iulia locul 5 la Open Basic Standard categoria 12 -13 ani
Pandi Alex – Roman Cristina locul 4 la Clasa E Latino categoria 16-35 ani
Moga Raul – Săvianu Silvia locul 7 la Under 21 pereche mixtă Stelele Dansului Oradea – Royal Dance Satu Mare.
Meritul aparține sportivilor, parinților și antrenorilor Ovidiu Ignat, Otto Varga, Cordea Mikle Cristian și Marius Iepure.