Bodo şi Dascălu, pe trei la Trofeul Pellegrini

După ce s-a încheiat Superliga la floretă masculin, în capitală s-a desfăşurat Trofeul Pellegrini la seniori. După ce sătmăreanul Benjamin Bodo a cucerit medalia de bronz la individual, şi la această competiţie doi floretişti de la CS au urcat pe podium. Bogdan Dascălu a pierdut intrarea în finală chiar în faţa celui care avea să câştige, Radu Dărăban de la CSU Cluj. Dascălu a fost învins cu 15-7. De cealaltă parte, Bodo a pierdut în faţa lui Virgil Sălişcan de la Steaua cu 15-8, astfel că, sportivii de la CS Satu Mare au urcat pe treapta a treia a podiumului. La masculin, Trofeul Pellegrinii a fost adjudecat de Radu Dărăban, iar la feminin de ucraineanca Katerina Chentsova. Organizatorii principali, FR Scrimă, cu sprijinul deosebit al Clubului Sportiv al Armatei Steaua le-au oferit primilor clasaţi medalii, diplome şi premii în bani. Pentru floretiştii noştri urmează participarea la Campionatele Naţionale de tineret, care vor avea loc la Timişoara, în perioada 2-5 iunie.