Judo – Sătmărenii au dominat Memorialul Debreczeni

Sâmbătă la Borş s-a desfăşurat Memorialul Mihaly Debreczeni la judo. Printre mulţimea de participanţi s-au numărat şi sportivii de la CS Unio Satu Mare, supervizaţi la această competiţie de Mihaly Terely şi Doina Czerlau. Cum ne-au obişnuit, judoka sătmăreni au obţinut rezultate notabile. Astfel, la U 10 Luca Felber (42 kg) s-a clasat primul, la fel şi Dominik Stan (34 kg) şi Sergiu Oprea (46 kg) la U 12, în timp ce Raul Oprea (50 kg) a încheiat concursul pe trei. La U 14 pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat Norbert Domuţa (42 kg), Jenifer Czerlau de două ori, la 57 kg şi +57 kg, iar Emanuel Vaida şi Martin Katona, la +55 kg au obţinut medaliile de bronz. După încheierea competiţiei din judeţul Bihor s-a întocmit şi un clasament pe echipe, iar CS Unio s-a clasat pe trei.