Programul Campionatului Mondial de fotbal 2014 Brazilia

Filed under: Sport |

4

A 20-a ediţie a Campionatului Mondial de fotbal se va disputa în această vară, în Brazilia, cele 64 de meciuri urmând a avea loc în perioada 12 iunie – 13 iulie.

Iată mai jos programul meciurilor de la Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014.

Program Grupa A

Brazilia, Croaţia, Mexic, Camerun

12 iunie, ora 23.00, Sao Paulo: Brazilia – Croaţia

13 iunie, ora 19.00, Natal: Mexic – Camerun

17 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Brazilia – Mexic

19 iunie, ora 01.00, Manaus: Camerun – Croaţia

23 iunie, ora 23.00, Recife: Croaţia – Mexic

23 iunie, ora 23.00, Brasilia: Camerun – Brazilia

Program Grupa B

Spania, Olanda, Chile, Australia

13 iunie, ora 22.00, Salvador: Spania – Olanda

14 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Chile – Australia

18 iunie, ora 19.00, Porto Alegre: Australia – Olanda

18 iunie, ora 22.00, Rio de Janeiro: Spania – Chile

23 iunie, ora 19.00, Curitiba: Australia – Spania

23 iunie, ora 19.00, Sao Paulo: Olanda – Chile

Program Grupa C

Columbia, Grecia, Coasta de Fildeş, Japonia

14 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Columbia – Grecia

15 iunie, ora 04.00, Recife: Coasta de Fildeş – Japonia

19 iunie, ora 19.00, Brasilia: Columbia – Coasta de Fildeş

20 iunie, ora 01.00, Natal: Japonia – Grecia

24 iunie, ora 23.00, Cuiaba: Japonia – Columbia

24 iunie, ora 23.00, Fortaleza: Grecia – Coasta de Fildeş

Program Grupa D

Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia

14 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Uruguay – Costa Rica

15 iunie, ora 01.00, Manaus: Anglia – Italia

19 iunie, ora 22.00, Sao Paulo: Uruguay – Anglia

20 iunie, ora 19.00, Recife: Italia – Costa Rica

24 iunie, ora 19.00, Natal: Italia – Uruguay

24 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Costa Rica – Anglia

Program Grupa E

Elveţia, Ecuador, Franţa, Honduras

15 iunie, ora 19.00, Brasilia: Elveţia – Ecuador

15 iunie, ora 22.00, Porto Alegre: Franţa – Honduras

20 iunie, ora 22.00, Salvador: Elveţia – Franţa

21 iunie, ora 01.00, Curitiba: Honduras – Ecuador

25 iunie, ora 23.00, Manaus: Honduras – Elveţia

25 iunie, ora 23.00, Rio de Janeiro: Ecuador – Franţa

Program Grupa F

Argentina, Bosnia Herţegovina, Iran, Nigeria

16 iunie, ora 01.00, Rio de Janeiro: Argentina – Bosnia Herţegovina

16 iunie, ora 22.00, Curitiba: Iran – Nigeria

21 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Argentina – Iran

22 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Nigeria – Bosnia Herţegovina

25 iunie, ora 19.00, Porto Alegre: Nigeria – Argentina

25 iunie, ora 19.00, Salvador: Bosnia Herţegovina – Iran

Program Grupa G

Germania, Portugalia, Ghana, SUA

16 iunie, ora 19.00, Salvador: Germania – Portugalia

17 iunie, ora 01.00, Natal: Ghana – SUA

21 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Germania – Ghana

23 iunie, ora 01.00, Manaus: SUA – Portugalia

26 iunie, ora 19.00, Recife: SUA – Germania

26 iunie, ora 19.00, Brasilia: Portugalia – Ghana

Program Grupa H

Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud

17 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Belgia – Algeria

18 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Rusia – Coreea de Sud

22 iunie, ora 19.00, Rio de Janeiro: Belgia – Rusia

22 iunie, ora 22.00, Porto Alegre: Coreea de Sud – Algeria

26 iunie, ora 23.00, Sao Paulo: Coreea de Sud – Belgia

26 iunie, ora 23.00, Curitiba: Algeria – Rusia

Program optimi Cupa Mondială 2014

1)    28 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: 1A – 2B

2)    28 iunie, ora 23.00, Rio de Janeiro: 1C – 2D

3)    29 iunie, ora 19.00, Fortaleza: 1B – 2A

4)    29 iunie, ora 23.00, Recife: 1D – 2C

5)    30 iunie, ora 19.00, Brasilia: 1E – 2F

6)    30 iunie, ora 23.00, Porto Alegre: 1G – 2H

7)    1 iulie, ora 19.00, Sao Paulo: 1F – 2E

8)    1 iulie, ora 23.00, Salvador: 1H – 2G

Program sferturi de finală Cupa Mondială 2014

1)    4 iulie, ora 19.00, Rio de Janeiro: 1E sau 2F – 1G sau 2H

2)    4 iulie, ora 23.00, Fortaleza: 1A sau 2B – 1C sau 2D

3)    5 iulie, ora 19.00, Brasilia: 1B sau 2A – 1D sau 2C

4)    5 iulie, ora 23.00, Salvador: 1F sau 2E – 1H sau 2G

Program semifinale Campionatul Mondial de Fotbal 2014

1)    8 iulie, ora 23.00, Belo Horizonte: câştigătoare sfert 1 – câştigătoare sfert 2

2)    9 iulie, ora 23.00, Sao Paulo: câştigătoare sfert 3 – câştigătoare sfert 4

Program finală Brazilia 2014

Finala mică

12 iulie, ora 23.00, Brasilia: învinsă semifinala 1 – învinsă semifinala 2

Finala mare

13 iulie, ora 22.00, Rio de Janeiro: învingătoare semifinala 1 – învingătoare semifinala 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *