Victoria Carei, campioana judeţului la juniori

juniori

Stadionul Victoria din Carei a găzduit marţi finala campionatului judeţean de juniori A1, între Victoria 2008 Carei şi FC Olimpia din Satu Mare. Un duel al campioanelor, Carei, campioana Ligii a IV-a, seria B, respective Olimpia, campioana ligii de elită.

Chiar şi aşa, Victoria Carei s-a impus fără probleme, scor 6-0, într-un meci pe care l-a dominat de la un capăt la altul. Rus a marcat rapid o dublă, în minutele 9 şi 13, iar Hohagyi a făcut 3-0 în minutul 30, scorul la pauză fiind stability de Hevele, care a punctate în minutul 39. După pauză, careienii au mai marcat de două ori prin Pop (min. 55) şi Ardelean (min. 76). De remarcat faptul că Olimpia a evoluat cu juniorii C. Premierea a fost făcută de managerul AJF-ului, Ovidiu Mazilu, iar la joc a fost prezent şi preşedintele Ştefan Szilagyi. Felicitări Victoriei Carei, care iată, renaşte şi poate reveni în elita fotbalul judeţean cu această generaţie bună, care azi joacă în faza superioară împotriva celor de la Seini, de la 17.30, iar returul e programat sâmbătă la Carei.
    Victoria: Preg – Hohagyi, Cura, Bârle, Bundaş, Hevele, Csenteri, Boldizsar, Szilagyi, Malinetescu, Rus. Rezerve: Veibel, D. Heveli, Papp, Ardelean, Sabou, C. Pop, Costin. Antrenori: Zsolt Tabi şi Răzvan Nintaş.
    Olimpia: Cadar – Hotca, Kotles, Bora, Brodi, Cadar, Pircsuk, Varga, Tincău, Stulneac, David. Rezerve: Kecskes, Stoica, Nyikora, Văsălie. Antrenori: Mihai Paul şi Tiberiu Csik.