PSD

Florin Gardoș a revenit pe teren

630098-gardos

Florin Gardoş a revenit pe gazon după o perioadă neagră din cariera lui. Fundaşul a evoluat 45 de minute pentru echipa a doua a lui Southampton în egalul cu Arsenal, scor 0-0.
Revenirea lui Gardoş s-a tot amînat în dese rînduri, însă fundaşul român speră să poată ajunge cît mai repede la prima echipă. Florin s-a accidentat pe data 23 iulie 2015 şi a fost indisponibil 270 de zile.

Fundaşul a revenit la antrenamente în luna februarie, dar după cîteva meciuri la echipa de tineret, Gardoş s-a accidentat la spate:

„N-am mai postat de ceva timp, pentru că mi-a stat mintea doar la revenirea pe teren, care s-a tot amînat. Pînă aseară! După o pauză lungă, am jucat 45 de minute pentru echipa a doua, împotriva celor de la Arsenal„, a scris Florin Gardoş pe contul său de Facebook, sîmbătă.