23 September 2018
Festivalul Berii Artizanale

INIȚIATIVĂ! Într-o oră ești la mare. Zbor estival: Satu Mare – Litoral. Dorința sătmărenilor, decisivă

Filed under: Locale,Top News |

aeroport6

Conducerea Aeroportului Satu Mare își dorește să înființeze o cursă aeriană estivală Satu Mare – Litoral pentru vara anului 2018. Însă pentru reușita acestui demers sătmărenii trebuie să arate că-și doresc, cu adevărat, această cursă.

Surse apropiate de Aeroportul Satu Mare arată că această cursa aeriană poate fi înființată, însă sătmărenii și agențiile de turism din Satu Mare htrebuie să arate că și-o doresc foarte mult.

”Vizăm înființarea unei curse de vară spre litoral. Dar aici discuția trebuie să o purtăm puțin mai la subiect cu agențiile de turism, dacă consideră că pot vinde bilete cu o componentă aeriană spre litoral. Am tatonat terenul afirmând că și noi am fi interesați, având în vedere distanța foarte mare dintre Satu Mare și Litoral”, a precizat sursele GNV.

Acestea a mai arătat că se are în vedere încheierea unui contract cu o companie low-cost, astfel încât prețurile să nu fie exagerat de mari. Însă va cere o cotație și din partea Tarom.

”Dacă am pune la socoteală Tarom, prețurile ar fi foarte mari. Putem discuta și o să cer și o cotație Tarom dacă are o variantă și cât ar costa un bilet mediu spre Litoral. Dar ne gândim pentru o companie low-cost. Tarom nu este singura opțiune pentru zborurile la mare”, a mai precizat sursele GNV.

Așadar, sătmăreni, dacă vă doriți cu adevărat o cursă aeriană spre mare la vară, vi se recomandă să vă exprimați dorința în cel mai evident mod posibil. Arătați-vă susținerea față de acest demers și distribuiți informația ca să afle toți prietenii voștri.

 

22 Responses to INIȚIATIVĂ! Într-o oră ești la mare. Zbor estival: Satu Mare – Litoral. Dorința sătmărenilor, decisivă

  1. Doresc cursa

    Kovacs
    22 April 2018 at 22:59
    Reply

  2. Daa,ar fi super !!

    Maria
    23 April 2018 at 03:51
    Reply

  3. Asta trebuia să se întâmple acum mulți ani, dar niciodată nu e prea târziu! Normal că ar fi un câștig pentru toată lumea

    Hotea Anca
    23 April 2018 at 03:57
    Reply

  4. Da si eu sint de parere ca marea e departe de Satu Mare si cu trenul e prea obositor dar cu avionul la un pret acceptabil ar fi super ptr noi satmarenii

    Sava Maria
    23 April 2018 at 07:13
    Reply

  5. Da,ar fi utila !

    Dani
    23 April 2018 at 07:51
    Reply

  6. At fi super .gen city break.plecare noi return luni

    Boiciuc Doru
    23 April 2018 at 08:07
    Reply

  7. Da bureau as fie

    Vitoc viorel
    23 April 2018 at 08:31
    Reply

  8. Foarte buna inițiativa!

    Cristina
    23 April 2018 at 09:26
    Reply

  9. Da, dorim având în vedere distanţa foarte mare ! Sperăm să se şi împlinescă şi preţurile să fie accesibile !

    Cirasela Marinescu
    23 April 2018 at 11:26
    Reply

  10. in sfarsit ; ABIA ASTEPTAMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

    CRISTE AURORA
    23 April 2018 at 11:40
    Reply

  11. Având în vedere că orice variantă spre mare din zona noastră e la o distanță de minim 1000 km, sigur că am fi interesați de un zbor avantajos spre marea noastră. Depinde, însă, de preț.

    Miha
    23 April 2018 at 14:58
    Reply

  12. Da

    Somogyi
    23 April 2018 at 18:56
    Reply

  13. O idee foarte buna …ar fi si timpul,sustinem acest demers.

    Mois
    23 April 2018 at 21:29
    Reply

  14. O initiativă pozitivã! !!!…..nu numai pt. Sătmãreni ci si pt. Ungaria, Cehi, Slovaci, parte din Germania, Polonia ne mai vorbind despre romăni plecati la muncă sau……… nu mai să fie destul de ieftini. …………..

    Eugen Horvat
    24 April 2018 at 00:59
    Reply

  15. Da,ar fi super un zbor spre litoral. S-ar evita aglomerația de pe șoselele din românia care cum știm cu toții că sunt un dezastru. Cind vom avea o autostradă Satu Mare spre Constanța atunci și noi satmareni am putea alege varianta cea mai economică.

    Ioniță Tudor
    24 April 2018 at 08:21
    Reply

  16. Normal ca vem cursa la mare din satu mare cine nu si-ar dori doar ca nu cred ca sunt capabili sa rezolve acest lucru

    patrunjel
    25 April 2018 at 00:11
    Reply

  17. Foarte bine

    Ciobotaru Angela
    25 April 2018 at 06:56
    Reply

  18. Da, votam pentru.

    Raul
    26 April 2018 at 22:05
    Reply

  19. da

    avram
    27 April 2018 at 07:47
    Reply

  20. ader la aceasta propunere

    Vlad
    27 April 2018 at 11:55
    Reply

  21. Da e super! Dar sa informeze pe oameni corect in privinta pretului, nu e 40 sau 54€ dus-intors cum apare in presa ci 396 ron eu azi am fost sa fac rezervarea!

    Costica
    5 June 2018 at 20:24
    Reply

  22. O idee minunata speram sa s fie aceast cursa

    Mary