24 January 2019
Festivalul Berii Artizanale

KFC vine, în sfârșit, în orașul nostru. Care este locația aleasă

Filed under: Locale |

După mai multe variante vehiculate în ultimii ani, se pare că, în cele din urmă, KFC va deschide un restaurant și la Satu Mare. Presa Sm scrie că localul de alimentație publică va fi deschis pe Drumul Careiului, lângă supermarket-ul Praktiker.

KFC de la Satu Mare va avea o suprafață de 330 de metri pătrați și va avea o funcție de tip ”DriveThru”. De asemenea, localul va acea un număr de 18 locuri de parcare. Terasa exterioară va fi amenajată cu mobilier adecvat.

Proiectul a fost depus deja spre aprobare, în vederea obținerii autorizației de construire, mai scrie PresaSM. Sunt șanse foarte mari ca acest proiect să fie finalizat încă din acest an, iar în municipiul Satu Mare să existe un restaurant al celor de la KFC.

One Response to KFC vine, în sfârșit, în orașul nostru. Care este locația aleasă

  1. Ar trebui cunstruita intre sm si vetis

    bil
    17 April 2018 at 07:11
    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *