Power Satu Mare câştigă Cupa Futsal Carei 2019

Câștigatoarea celei de a noua ediții a Cupei Futsal Carei este echipa Power din Satu Mare. Sătmărenii au învins în finală echipa Piața Bihoreană, cu scorul de 11-4. Pe locul al treilea s-a clasat echipa Baratok din Sanislău.
    Cea de-a IX-a ediţie a competiţiei Cupa Futsal Carei a ajuns la final. Timp de 2 zile au avut loc meciuri de fotbal în sala de sport a Liceului Tehnologic Iuliu Maniu Carei. La startul competiției s-au înscris 16 echipe.
    După primele meciuri, în semifinale s-au calificat echipele Piața Bihoreană, Power Satu Mare, Baratok Sanislău și Young Boys Carei.
    În finala mare s-au calificat echipele Power Satu Mare și Piața Bihoreană, în timp ce finala mică a fost disputată între Baratok Sanislău și Young Boys Carei.
    Ocupanta locului 3 din acest an este echipa Baratok care a învins cu scorul de 7-2 echipa Young Boys.
    Cupa Futsal Carei ediţia 2019 a fost adjudecată de către sătmărenii de la Power, care în finala mare i-au învins pe cei de la Piața Bihoreană cu scorul de 11-4, scor care nu mai lasă loc de niciun comentariu.