20 July 2019
Festivalul Berii Artizanale

Derby-ul seriei A se joacă la Negrești

Filed under: Sport |

Intermediara de azi din Liga a 4-a propune la Negrești Oaș duelul primelor două clasate din seria A.

De la ora 18 se vor întâlni Energia, campioana en titre a fotbalului județean, și Talna Orașu Nou, echipă neînvinsă și singura care a învins în tur formația negreșteană.

Energia vine după ce etapa trecută a zdrobit Vulturii din Agriș cu 10-0, iar Talna s-a impus clar tot în deplasare, la Halmeu, scor 6-1.

În tur la Orașu Nou, Talna a umilit Energia , 6-1 . Negreștenii rămân lideri și cu o remiză, în vreme ce Talna trece la comandă doar dacă învinge în capitala Țării Oașului. Există însă și posibilitatea ca ambele echipe să meargă în elite, la finalul Ligii a 4-a, ținând cont că pe lângă câștigătoarele celor trei serii la turneul de stabilire a campioanei județene se califică și una dintre echipele aflate pe poziția secundă…

În seria B avem de asemenea două dueluri interesante azi, Decebal-Moftin și Dorolț-Beltiug, cele patru echipe arătând o formă bună în această primăvară…

În seria C, liderul AS Căpleni nu are voie să facă pași greșiți la Andrid în fața Realului pentru a rămâne în fruntea clasamentului…

Iată programul și delegările etapei de azi:

Liga a IV-a, Seria A
(Zona Tur-Talna)
Etapa a 20-a

Miercuri, 15 mai, orele 16:00 / 18:00
Dacia Medieşu Aurit – Someşul Odoreu, teren Odoreu
A: Rad Bogdan, A1: Chiorean George, A2: Reday Arpad, Obs. Halici Eugen
Energia Negreşti – Talna Oraşu Nou
Brigadă Maramureș, Obs. Pataki Zoltan
Egri Sasok Agriş – Victoria Apa
A: Chiorean Cristian, A1: Sician Mihai, A2: Sician Gabriel, Obs. Rus Gavril
Sportul Botiz – Speranţa Halmeu
A: Petruţ Sebastian, A1: Kerekes Vasile, A2: Bumbuc Marius, Obs. Ziman Cornel
Voinţa Lazuri – Turul Micula
A: Chiriloaia Ciprian, A1: Popescu Tudor, A2: Miclăuş Răzvan, Obs. Dumitraş Gheorghe

16:30 / 18:30:
AS Livada – Venus Dumbrava
A: Kovacs Szabolcs, A1: Sălăgean Norbert, A2: Kopriva Zsolt, Obs. Cseh Sandor

Liga a IV-a, Seria B
(Zona Someş)
Etapa a 20-a

Miercuri, 15 mai, orele 16:00 / 18:00:
Luceafărul Decebal – Crasna Moftinu Mic
A: Raţ Sebastian, A1: Bauer Iosif, A2: Bauer Adalbert, Obs. Borz Ionel
Recolta Dorolţ – Ştiinţa Beltiug, A: Peneghi Şerban, A1: Miron Ciprian, A2: Botoş Roland, Obs. Vigu Iosif

Orele 16:30 / 18:30:
Someşul Oar – Unirea Păuleşti
A: Dragoş Bogdan, A1: Maxi Cătălin, A2: Szakacs Zsolt, Obs. Torok Zoltan
Viitorul Vetiş – Voinţa Doba
A: Elek Simon, A1: Gherman Denis, A2: Şerban Ovidiu, Obs. Turtureanu Ioan
Atletic Craidorolţ- Voinţa Babţa, scor 0-3 (Atletic Craidorolţ s-a retras şi pierde toate meciurile din retur la “masa verde”)

Liga a IV-a, Seria C
(Zona Crasna)
Etapa a 24-a

Miercuri, 15 mai, orele 16:00 / 18:00
Viitorul Lucăceni – Schwaben Kalmandi Cămin
A: Chiş Florin, A1: Ardelean Vlad, A2: Juhasz Tibor, Obs. Morar Nicolae
Real Andrid – AS Căpleni
A: Bărbuş Stejerel, A1: Pop Emanuel, A2: Zsigrai Cătălin Marina Andrei, Obs. Gherasim Alexandru
Victoria Carei – Victoria Tiream
A: Bathory Ştefan, A1: Lukacs Levente, A2: Nagy Szabolcs, Obs. Stoica Viorel

Ora 18:15, seniorii:
Fortuna Căpleni – Stăruinţa Berveni
A: Bogdan Răzvan, A1: Tăbăcaru Sergiu, A2: Mihai Marius, Obs. Kegyes Tiberiu
Frohlich Foieni – AS Ghenci, amânat
Unirea Pişcolt – Schamagosch Ciumeşti, amânat
Recolta Sanislău – stă

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *