Cupa României – turul 2 / Someşul Oar – FC Comuna Recea 0-12 (0-7)

Pentru reprezentanta judeţului Satu Mare în Cupa României, Someşul Oar, aventura din această competiţie s-a încheiat în turul doi. Oarul a trecut în primul tur şi datorită faptului că Marmaţia Sighetu Marmaţiei, adversara de atunci s-a desfiinţat între timp. Cu un nou proiect, care include mulţi juniori născuţi în 1999 şi 2000, alături de veteranul Janos Kirner, Oarul nu a putut ţine pasul cu formaţia Recea din judeţul Maramureş, echipă venită din liga a 3-a. Someşul Oar a pierdut la scor, 0-12, la pauză 0-7.
    La pauză tabela arăta deja 7-0 pentru oaspeţii care s-au distrat cu tinerii jucători gazdă. Au marcat Şter (6, 60), Urs (24), Giurgiu (28), Deac (33, 36, 71, 77), Taraczkozi (38), Chinde (45), Roşianu (48),
    Oar: N.Pintye – A. Paul, N. Asztalnok, M. Kalmar, V. Dîngă, R. Bulgăr, D. Ungur, D. Siman, F. Cioară, E. Simon, E. Perşa. Rezerve: Z. Pava, P. Miklos, F. Boldor, A. Asztalnok, R. Lup, V. Alexiu, S. Szilagyi.
    Recea: Bota – Paşca, Urs, Lang, Mureşan, Chinde, Cuc, Giurgiu, Taraczkozi, Deac, Şter. Rezerve: Roşianu, Mateaş, Sabadaş, Ciuntu.