9.CS Phoenix CSU Simona Halep Constanta 4/5 13
10.CS Municipal Alexandria 2/9 13
11.CSU Rookies Oradea 0/10 10
12.CS Agronomia Bucuresti 1/6 8

CSM Satu Mare a obținut un success categoric, 88-61 duminică în ultima etapă a turului de campionat, cu KSE Târgu Secuiesc.
Fetele lui Miguel Lopez au resimțit în prima repriză oboseala acumulată în derby-ul de sâmbătă seara cu Sepsi și au intrat mai greu în meci. KSE Târgu Secuiesc a ținut aproape în primul sfert când doar coșul de trei punte reușit în ultima secundă de Marina Solopova a făcut ca scorul să fie egal 17 după 10 minute….Apoi încet Bria Goss, Bright , Podar și Solopova au dictat ritmul și până la final CSM ul sătmărean s-a impus la 27 de puncte.
Cu această victorie CSM Satu Mare termină turul pe doi și așteaptă acum programul de la FRB pentru partea a doua a campionatului.
CSM SATU MARE- KSE Târgu Secuiesc 88–61 (17:17, 21:14, 21:15, 29:15)
CSM SATU MARE (puncte/recuperări/pase decisive): Erica Covile (7/10/0), Patricia Bright (24/10/4), Carla Popescu, Alina Podar (9/3/2), Bria Goss (20/4/5) – Adina Pop (0/1/0), Laura Bota, Szmutku Renáta (0/0/2), Teodora Neagu (4/2/0), Marina Solopova (24/9/7), Anisia Croitoru, Andreea Huţanu (0/3/2). Antrenor Miguel Lopez.
KSE (puncte/recuperări/pase decisive): Debreczi Iringó (13/2/2), Taneira Wilson (9/4/5), Chelsea Mitchell (29/4/3), Tuchilus Kriszta, Lénárt Paula (2/11/0) – Kozman Kriszta (0/0/1), Domokos Kinga (0/2/0), Biszák Boglárka (8/5/3). Antrenor : Molnár József.
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a reuşit scorul-record al acestui sezon în Liga Naţională de baschet feminin, 148-14 (45-2, 36-8, 34-2, 33-2) cu CSU Rookies Oradea, duminică, pe teren propriu.
Sepsi SIC a depăşit astfel scorul realizat pe 13 decembrie de CS Phoenix CSU Simona Halep Constanţa, 123-40 cu CSU Rookies Oradea.
Echipa covăsneană a fost totuşi departe de recordul pe care l-a stabilit pe 5 octombrie 2019, când a surclasat-o pe Phoenix Ştiinţa Constanţa cu 178-31, la malul Mării.
Rookies Oradea a suferit a zecea înfrângere din tot atâtea meciuri jucate în acest sezon, în şase dintre acestea adversarele sale marcând peste 100 de puncte.
De la Sepsi SIC s-au remarcat Jovana Pasic (24 puncte, 4 recuperări, 7 pase decisive), Marie Ruzickova (23 p, 11 rec), Renata Kovacs (21 p, 5 rec, 5 pd), Rebecca Diane Tobin (20 p, 8 rec, 4 pd), Kincso Kelemen (21 p, 6 rec, 7 pd), Pinelopi Pavlopoulou (10 p, 7 rec, 14 pd).