Florin Gardoș după Sepsi- Academica 0-0: “Nu meritam niciun punct!”

=

Academica Clinceni a smuls un punct din deplasarea cu Sepsi OSK, după ce gazdele au dominat autoritar partida.

La finalul jocului, fundașul sătmărean Florin Gardoș a recunoscut că Sepsi ar fi meritat să câștige partida: “Am câștigat un punct la cum s-a jucat, nici punctul ăsta nu prea îl meritam la cum s-a jucat. Nici mie nu-mi place fotbalul ăsta în mocirlă, în care ne apărăm 90 de minute, dar e bine că n-am luat gol. Când te aperi 90 de minute e normal să te enervezi, ăsta e fotbalul.

Am făcut și meciuri mai bune, singurul lucru important este că am reușit să obținem un punct. Sincer să fiu ar trebui să fim fraieri să nu prindem play-off-ul. Cu două-trei victorii ne putem asigura prezența în play-off. Ar fi o reușită foarte importantă să ajungem în play-off, pentru mine ar fi precum câștigarea unui titlu. Când am venit aici obiectivul era evitarea retrogradării”, a spus Florin Gardoș, după remiza cu Sepsi.

În etapa a 24-a, Sepsi a ratat ocazii uriașe și a bifat a șasea remiză consecutivă, 0-0 cu Academica Clinceni, echipă care venea după ce a adunat patru puncte în ultimele două jocuri, cu FCSB și Universitatea Craiova.