Antrenament, din păcate, fără public!

=

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au obținut luni la prânz o nouă victorie în Liga Națională. Elevele lui Miguel Lopez au învins a doua oară în trei zile pe Agronomia. După succesul încâlcit de sâmbătă, 45-67 a urmat luni un adevărat galop de sănătate pentru Claudia Pop-Cuic& co.

Sătmărencele s-au impus, scor 91-49, chiar dacă antrenorul spaniol miguel Lopez nu a putut conta pe Solopova, Covile sau Adina Pop.
    CSM-ul a început excelent cu un partial de 28-14. Sfertul doi a fost ceva mai echilibrat cu Romina Filip și Anca Șipoș de la oaspete ceva mai active… Partea a doua însă oaspetele n-au marcat decât câte 10 puncte pe sfert iar Bright, Cuic și Goss au pus punct după punct pe tabelă pentru un 91-49 la final.
    Patricia Bright a încheiat meciul cu 26 de puncte și 11 recuperări. Claudia Cuic Pop a reușit 16 puncte și 12 recuperări iar Bria Goss -18puncte. Tunde Kilin cu 13 și Alina Podar cu 11 puncte au făcut și ele o partidă consistentă iar Neagu -4p și Popescu-3 puncte au întregit zestrea CSM ului… Au mai evoluat Huțanu-Sebestyen și Szmutku.
    La Agronomia, Romina Filip cu 14 puncte a fost principala marcatoare.
    Cum meciul s-a jucat chiar de 8 martie, jucătoarele au avut parte de o surpriză la început de meci… Oficialii CSM-ului le-au oferit fetelor și oficialelor flori… Îmbrățișările au fost virtuale, cu distanțare!
    Urmează turneul 8 ce se va juca tot la sala LPS din Satu Mare. Din păcate, tot fără spectatori…
    Sâmbătă vom avea meciurile CSU Rookies Oradea- CSM Alexandria și CSM Satu Mare- Phoenix Constanța iar duminică CSM Alexandria-CSM SATU MARE și CSU Oradea-Phoenix Constanța.