Olimpia trece și de Talna, Recolta revine și câștigă la Negrești

=

Meciuri extrem de interesante în actuala ediție a Ligii a 4-a .

Etapa a 2-a a adus goluri multe în cele șase meciuri și mult suspans . Olimpia s-a văzut condusă la pauză de Talna, dar a revenit în partea a doua prin tripla lui Șrepler.

Energia a condus la pauză, 2-1 cu Recolta doar că echipa lui Cosmin iuhas a avut puterea de a întoarce rezultatul și a plecat cu toate punctele din Țara Oașului.

Victorie importantă pentru Unirea Păulești, 2-0 la Beltiug prin golurile lui Matei Sergiu si Cristian Nicaş.

Scorul etapei l-au făcut băieţii lui Cristian Popa, 7-2 cu Micula iar Viitorul Vetiș urcă pe doi în spatele favoritei, Victoria Carei.

În week-end se anunță un duel interesant , Păulești- Olimpia în seria A și un real derby al seriei B, Tășnad-Carei!