Blăjean Cristian, Mureşan Florin

În acest weekend s-au jucat primele meciuri oficiale din acest an din fotbalul județean.

Am avut parte în Liga a 4-a Elite de câte patru meciuri pe serie, cel mai așteptat duel fiind cel de la Negrești dintre Oașul și Talna Orașu Nou.

Oașul și-a confirmat statutul de favorită la titlu și s-a impus cu 3-0 prin reușitele lui Pomean Bogdan 40’, Balha Adrian 72’ și Berindea Cosmin 90’.


Olimpia a umilit Recolta

Debut perfect pentru Olimpia Satu Mare în sezonul de primăvară al Ligii a 4-a elite. Elevii lui Lulu Dragomir s-au impus de o manieră categorică în derby-ul cu Recolta Dorolț. 5-0 scor final, golurile au fost marcate de Markusz Varga – 2, Roger Kecskes – 1, Mizsei – 1 ,  Șrepler – 1.


Decebal bate Păuleşti cu 5-1

Într-o altă partidă din Seria A, Luceafărul din Decebal a dispus de Unirea Păuleşti cu scorul de 5-1.

Golurile au fost marcate de: Ciocotisan – 2, Eduard Bob – 1, Puti Florin – 1, Bumba Vlad – 1.
Astfel că aceştia reuşesc primele 3 puncte din acest sezon.


În seria B, favoritele Victoria Carei și Viitorul Vetiș și-au câștigat meciurile cu Recolta Sanislău și Schwaben Cămin.

Careienii au reușit o diferență de curtea școlii… 12-0, iar Viitorul s-a oprit la.. un set la zero.

Pentru Victoria Carei, atacantul Daniel Feier a marcat de patru ori, Kinczel și Bogdan Nyilvan au reușit câte o dublă iar Marinaș, Ritli, Tillinger și Moș au completat lista marcatorilor.

Viitorul Vetiș a înscris prin Țoca, Tamas, Merce, Lazăr ( 3).


REZULTATE SERIA A etapa a 11-a

Ştiinţa Beltiug – Turul Micula 5-1
Energia Negreşti Oaş – Talna Oraşu Nou 3-0
Olimpia MCMXXI SM – Recolta Dorolţ 5- 0
Luceafărul Decebal – Unirea Păuleşti 5-1

Etapa următoare: Talna Oraşu Nou – Olimpia MCMXXI SM, Unirea Păuleşti – Energia Negreşti Oaş, Luceafărul Decebal – Ştiinţa Beltiug, Recolta Dorolţ – Turul Micula


REZULTATE SERIA B – Etapa a 11-a

Viitorul Vetiş – Schwaben K. Cămin 6-0
CSM Victoria Carei – Recolta Sanislău 12-0
AS Căpleni – Fortuna Căpleni 4-3
Stăruinţa Berveni – Unirea Tăşnad 0-3

Etapa următoare: Stăruinţa Berveni – AS Căpleni, Schwaben K. Cămin – Unirea Tăşnad, Viitorul Vetiş – CSM Victoria Carei, Fortuna Căpleni – Recolta Sanislău.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here