Etapa de la acest sfârșit de săptămână propune două partide interesante în play-off-ul ligii a 4-a elite.

Victoria Carei joacă la Vetiș și e obligată să câștige pe terenul Viitorului pentru a-și păstra prima poziție. Nu va fi un meci ușor dacă ținem cont că în sezonul regular careienii s-au impus abia pe final pe terenul echipei antrenate de Cristi Popa.

Olimpia e obligată să se impună la Dorolț, mai ales după ce etapa trecută galben-albaștrii au pierdut în prelungiri, acasă cu Oașul…


Iată programul ORIENTATIV !!! din acest weekend:

LIGA A IV-A ELITE – Play-OFF, Etapa a 4-a

SÂMBĂTĂ, 14 mai, următoarele meciuri:
ORA 11:00:
Talna Oraşu Nou – AFC Căpleni

ORELE 16:00 – seniori / 18:00 – juniori:
Viitorul Vetiş – CSM Victoria Carei
ORELE 16:00 / 18:00:
Energia Negreşti Oaş – Unirea Tăşnad

DUMINICĂ, 15 mai, următoarele meciuri:
ORELE 16:00 / 18:00:
Recolta Dorolţ – Olimpia MCMXXI


LIGA A IV-A ELITE – Play-OUT, Etapa a 3-a

SÂMBĂTĂ, 14 mai, următoarele meciuri:
ORA 11:00:
Ştiinţa Beltiug – Fortuna Căpleni

ORELE 14:00 / 16:00:
Unirea Păuleşti – Turul Micula

ORELE 16:00 / 18:00:
Stăruinţa Berveni – Luceafărul Decebal

DUMINICĂ, 15 mai, următoarele meciuri:
ORELE 16:00 / 18:00:
Schwaben K. Cămin – Recolta Sanislău


LIGA A IV-A, SERIA A – Etapa a 18-a

VINERI, 13 mai, următoarele meciuri:
ORA 19:00:
Kneho Urziceni – AS Ghenci

SÂMBĂTĂ, 14 mai, următoarele meciuri:

ORA 18:00:
Termala Dindeşti – Viitorul Lucăceni

DUMINICĂ, 15 mai, următoarele meciuri:
ORA 15:00:
Frohlich Foieni – Real Andrid

ORA 16:00:
CSM Victoria Carei II – Platanul Marna

ORA 18:00:
Vulturii Santău – Unirea Pişcolt
Crasna Moftinu Mic – Schamagosch Ciumeşti
Someşul Oar stă


LIGA A IV-A, SERIA B – Etapa a 16-a

SÂMBĂTĂ, 14 mai, următoarele meciuri:
ORA 12:00:
Voinţa Lazuri – Dacia Medieşu Aurit
ORA 17:00:
LPS Satu Mare (Venus Dumbrava) – Voinţa Babţa
ORA 18:00:
Speranţa Halmeu – Voinţa Turţ
ORA 16:00 – juniorii / 18:00 – seniorii:
Someşul Odoreu – Voinţa Doba

DUMINICĂ, 15 mai, următoarele meciuri:
ORA 16:00:
Sportul Botiz – Cetate 800 Ardud
Codreana Homoroade – Victoria Apa, amânat


LIGA A V-A, Etapa a 15-a
DUMINICĂ, 15 mai, următoarele meciuri:
ORA 14:00:
Recolta Dorolţ II Dara – Gloria Moftinu Mare

ORA 15:00:
Înfrăţirea Tarna Mare – Viitorul Viile SM
Olimpia Căuaş – Luceafărul Decebal II

ORA 17:00:
Unirea Bercu – Dacia Supur

ORA 18:00:
Ugocea Porumbeşti – Termala Dindeşti II


* Arbitrii, observatorii şi delegaţii echipelor sunt obligaţi să vizualizeze delegările postate pe site-ul AJF, pentru a fi la curent cu eventualele modificări.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here