CSM Satu Mare s-a deplasat luni la Cluj Napoca pentru un amical cu campioana CFR.

Cum era oarecum și de așteptat, campionii reconfirmatului SuperDan s-au impus fără prea mari probleme.
S-a terminat 5-0 după un meci în care echilibrul s-a menținut oarecum doar în primele 45 de minute când la 0-0 și 1-0 pentru CFR, sătmărenii au avut trei ocazii clare…
”A fost un antrenament bun și pentru cei de la CFR și pentru noi.Era clar că e diferență mare între campioana României și noi, o echipă de liga a 3-a. ” spun oficialii de la CSM Satu Mare care țin să amintească și că oboseala acumulată după deplasarea de la Bistrița și de la..Cluj Napoca.
”Ne-am asumat acest amical , când te invită campioana nu ai cum să refuzi” au mai spus tehnicienii de la CSM.
CSM Satu Mare a pierdut sâmbătă derby-ul de la Bistrița cu Gloria, scor 0-1 iar sâmbătă joacă în etapa a 6-a la noupromovata CSM Sighet.
Sighetenii au pierdut etapa trecută , 1-2 la Victoria Carei.

CFR CLUJ NAPOCA – Bălgrădean- Mbaye,Yuri,Billong,Braun-Muhar,Cvek-Gadea,Boateng,-Yeboah,Malele În repriza a doua au mai jucat Rares Gal- Brucic,Kollinger, Hoban, Vito, Roger, Păun, Deac,Buș plus doi jucători de la echipa a doua.

CSM SATU MARE- Berbeacă- Ciul, Suto, Prodan, Brata- Rodri, Bura, Micaș, Baior- Zsiga,Mansour
Rep 2 Anca- Suto, Prodan, Mureșan- Popovici, Svarczkopf, Barth, Fisher-Ziman, Vaida, Barna.
Gol Boateng min 10- șut cu stângul de la vreo 7m poziție centrală
Min 26 gol Boateng. Gadea centrează din corner la bara a 2 a si Boateng înscrie cu capul din 4m.
min 67. Gol Buș. Roger centrează de pe stânga.. Buș preia la 11 m si trimite sub bara transversală.
min 68. Gol Vito.. fază trasă la indigo cu cea de la golul trei. Roger centrează și Vito finalizează sub transversală…
gol Deac min 75 din lovitura libera de la 23 m.