More


    Dans sportiv. Un nou record pentru Loga Dans School!

    - Advertisement -

    Dansatorii de la Loga Dance School au avut parte de o serie excelentă la competițiile la care au participat.

    La ultimele două competitii din perioada 6-19 noiembrie, aceștia au cucerit 52 de medalii, din care 26 pe podium.

    In data de 4-6 noiembrie 2022, Loga Dance School a participat la WDSF Transylvanian Grand Prix, turneu organizat la Sibiu și la care au participat peste 430 de perechi de dansatori.

    La acest concurs, două perechi de dansatori de la Loga Dance School au obținut 3 medalii, cu urmatoarele rezultate:

    Maktary Yassin & Domokos Blanka – Clasa D Standard 16-35 de ani – Locul 1
    Maktary Yassin & Domokos Blanka – Clasa Open Basic Standard 16-35 de ani – Locul 4
    Smucz Cristian & Gheorghioi Anacarina – Clasa E 10-11 ani – Locul 5

    Iar in weekendul trecut Loga Dance School a participat pe 19-20 noiembrie 2022 la concursul național organizat la Șomcuta Mare, Cupa Shall We Dance, unde au participat 200 de perechi de dansatori.

    Iată rezultatele:

    Hornyak Daniel & Puscas Iulia – Open Standard 16-35 de ani – Locul 1
    Maktary Yassin & Domokos Blanka – D 16-35 de ani – Locul 1
    Bosne Andras & Crăciun Hanna – Precompetițional 2 dansuri 10-11 ani – Locul 1
    Bosne Andras & Crăciun Hanna – Precompetițional 3 dansuri 10-11 ani – Locul 1
    Datcu Alex & Biro Andrea – Debutanți Vals Lent 12-15 ani – Locul 1
    Stancovici Andrei & Bancos Teodora – Debutanți Cha Cha 10-11 ani – Locul 1
    Fania Cezar & Smucz Izabella – Debutanți Vals Lent 4-7 ani – Locul 1
    Biro Evelyn – Solo Fete Bronz 12-15 ani – Locul 1
    Borlan Mara & Marton Eszter – Duo Fete Sincron 8-9 ani – Locul 1
    Popa Medeea & Olah Reka – Duo Fete Sincron 12-15 ani – Locul 1
    Pop Daniel & Goras Mihaela – Open Basic Standard 16-35 de ani – Locul 2
    Danci Raul & Slavic Panna – Precompetitional 2 dansuri 8-9 ani – Locul 2
    Varga Nimrod & Varga Ana – Precompetitional 3 dansuri 8-9 ani – Locul 2
    Fania Cezar & Smucz Izabella – Debutanti Cha Cha 4-7 ani – Locul 2
    Biro Evelyn & Biro Zita – Duo Fete Sincron 12-15 ani – Locul 2
    Varga Andrei & Pauliuc Rita – Open Standard 16-35 de ani – Locul 3
    Cristian Luca & Fania Sofia – Open Basic Standard 12-13 ani – Locul 3
    Smucz Cristian & Gheorghioi Anacarina – Open Basic Standard 6-11 ani – Locul 3
    Smucz Cristian & Gheorghioi Anacarina – E 10-11 ani – Locul 3
    Stancu Filip & Bone Nadine – Precompetitional 2 dansuri 8-9 ani – Locul 3
    Danci Raul & Slavic Panna – Precompetitional 3 dansuri 8-9 ani – Locul 3
    Pteancu Andrei & Fusle Ariana – Debutanti Cha Cha 4-7 ani – Locul 3
    Pteancu Andrei & Fusle Ariana – Debutanti Vals Lent 4-7 ani – Locul 3
    Biro Zita – Solo Fete Bronz 12-15 ani – Locul 3
    Borlan Mara – Solo Fete Bronz 8-9 ani – Locul 3
    Pop Daniel & Goras Mihaela – Open Standard 16-35 de ani – Locul 4
    Toma Mihail & Hotye Narcisa – Open Basic Standard 10-11ani – Locul 4
    Cristian Luca & Fania Sofia – Open Basic Latino 12-13 ani – Locul 4
    Smucz Cristian & Gheorghioi Anacarina – Open Basic Latino 6-11 ani – Locul 4
    Maktary Yassin & Domokos Blanka – Open Basic Standard 16-35 de ani – Locul 4
    Stancu Filip & Bone Nadine – Precompetitional 3 dansuri 8-9 ani – Locul 4
    Orosz Zalan & Varga Debroa – Pre-competitional 3 dansuri 12-15 ani – Locul 4
    Datcu Alex & Biro Andrea – Debutanti Cha Cha 12-15 ani – Locul 4
    Varga Reka – Solo Fete Bronz 8-9 ani – Locul 4
    Popa Medeea – Solo Fete Bronz 12-15 ani – Locul 4
    Pop Daniel & Goras Mihaela – Open Latino 16-35 de ani – Locul 5
    Maktary Yassin & Domokos Blanka – Open Standard 16-35 de ani – Locul 5
    Cristian Luca & Fania Sofia – D 12-13 ani – Locul 5
    Craciun George & Daraban Maria – Hobby 12-13 ani – Locul 5
    Toma Mihail & Hotye Narcisa – Hobby 10-11 ani – Locul 5
    Orosz Zalan & Varga Debora – Pre-competitional 2 dansuri 12-15 ani – Locul 5
    Stancovici Andrei & Bancos Teodora – Debutanti Vals Lent 10-11 ani – Locul 5
    Marton Eszter – Solo Fete Bronz 8-9 ani – Locul 5
    Kovacs Alexandra & Molnar Aliz – Duo Fete Sincron 12-15 ani – Locul 5
    Toma Mihail & Hotye Narcisa – Open Basic Latino 10-11 ani – Locul 6
    Nagy Dominik & Ilonczai Dora – Open Basic Latino 14-15 ani – Locul 6
    Varga Nimrod & Varga Ana – Precompetitional 2 dansuri 8-9 ani – Locul 6
    Biro David & Bonea Anastasia – Precompetitional 2 dansuri 10-11 ani – Locul 6
    Kovacs Alexandra – Solo Fete Debutante 12-15 ani – Locul 6
    Felicitări sportivilor și antrenorilor pentru rezultatele obținute!
    Pentru sportivii de la Loga Dance School urmează ultima competiție din acest an, Romanian International Dance Cup, WDSF, turneu organizat la Timișoara.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    panouri fotovoltaice satu mare