Royal Dance Club Satu Mare a impresionat la concursul național” Shall we Dance” din Șomcuta Mare

Dans sportiv

Dansatorii de la Royal Dance Club Satu Mare au participat în ultimul weekend la concursul național de dans sportiv „Shall we dance” din Șomcuta Mare, unde au obținut rezultate remarcabile:

Mark Horvat şi Denisa Graz au obținut locul 1 la categoria Open Basic Standard 16-35 ani

Radu Kocsis și Crina Dobra locul 1 la Open Standard Seniori și locul 2 Open Latino Seniori; locul 1 la Open Basic Standard și Latino Seniori și locul 4 la Clasa E, Standard 19-34 de ani

Alessio Bocrici – Daria Dragoș locul 5 la Open Basic Latino 10-11 ani și locul 2 la clasa E 10-11 ani

Erik Zsebenyi – Gabriela Pușcașiu locul 5 la Clasa E, Standard 19-34 de ani

Darius Iepure – Armina Iepure care au obținut locul 6 la categoria Debutați Vals Lent, 10-11 ani și locul 2 categoria Debutați Cha Cha, 10-11 ani

Vlad Luca Bura – Mara Ioana Steer care au obținut locul 8 la categoria Debutați Vals Lent, 8-9 ani și locul 6 categoria Debutați Cha Cha, 8-9 ani

Adnana Maria Monac – Gloria Alexandra Mare– locul 3 la Fete Solo Duo 12-15 ani

Lara Maria Câmpan – locul 3 și Greta Maria Pop – locul 5 la categoria Fete solo debutante 4-7 ani

Sofia Maria Coman – locul 6 și Mara Elena Iepure – locul 7 la categoria Fete solo debutante 8-9 ani

Adnana Maria Monac – locul 4 și Mădălina Medeea Pop – locul 9 la categoria Fete solo debutante 10-11 ani

Competițiile continuă, iar sportivii noștri se pregătesc în continuare alături de antrenorii noștri Ovidiu Ignat, Otto Varga şi Marius Iepure.