Elevii anternorului Gergely Attila, pe podium la Sândominic

Trei judoka din cadrul Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare au participat în week end, în comuna Sândominic din Harghita la Cupa Csikszentdomokosi Judo, turneu organizat pentru grupe de copii, de către asociația sportivă locală, ediția a șaptea. Sportivii au fost însosiți de antrenorul lor, Gergely Attila.
    La competiția organizată în sala de sport al Școlii Generale Márton Áron, sătmăreanul Grebúr Kevin a câștigat în concursul băieților sub 12 ani, categoria de greutate 50 kg. A obținut medalia de aur și Jeromos Álmos, care a concurat la categoria U14, 55 kg.
    În concursul fetelor sub 14 ani, în categoria 63 kilograme Katócz Ingrid Kinga s-a calificat în finală, unde a obținut medalia de argint.
    Grupa de sportivi a lui Gergely Attila s-a deplasat în Serbia, la Kanjiža, unde au participat la un turneu international organizat de Academia de Lupte din localitate.