Fotbal județean

Primele clasate din cele două serii se întâlnesc sâmbătă de la ora 12  în prima etapă

La sediul AJF Satu Mare a avut loc miercuri . 20 aprilie, dimineață tragerea la sorți a programului din cadrul play off ului Ligii a 4-a elite.

Conform numerelor de la 1 la 8 extrase de reprezentanții echipelor calificate s-a întocmit programul conform Tabelei Berger …Iar în prima etapă, chiar la acest sfârșit de săptămână , vom avea duelul dintre Victoria Carei și Oașul Negrești Oaș. Ambele echipe pornesc cu 3 puncte în play off fiind practic câștigătoarele sezonului regular din cele două serii.

” Meciul se va juca sâmbătă la ora 12 la Carei pe stadionul Victoria. Sigur că ne-am fi dorit să jucăm cu cei din Negrești spre finalul play off ului dar consider că suntem pregătiți și dacă vrem să luăm titlul din nou atunci trebuie să câștigăm cu fiecare adversar” spune Tabi Zsolt, directorul celor de la CSM Victoria Carei.

”Avem un program dificil în primele trei etape . Sincer mi-aș fi dorit să începem play off ul cu un meci pe teren propriu dar dacă așa a ieșit tragerea la sorți trebuie să ne conformăm…Poate că era mai bine să întâlnim Victoria Carei în ultimele etape ca să apucăm să-i vedem la lucru dar și în aceste condiții am încredere în echipa mea că putem scoate un rezultat bun” ne-a spus antrenorul Vasile Pop de la Oașul Negrești.

Legat de program, Olimpia Satu Mare pare a fi avut noroc la tragerea la sorți. Galben –albaștrii lui Lulu Dragomir având programate pe teren propriu patru din cele șapte meciuri, inclusiv duelurile cu principalele candidate la titlu, Oașul Negrești și Victoria Carei.

Program PLAY-OFF – Liga a IV-a Elite

Etapa 1 – 23 aprilie 2022

CSM Victoria Carei – Oașul Energia  Negreşti Oaş

Talna Oraşu Nou – Recolta Dorolţ

Unirea Tăşnad – Viitorul Vetiş

Olimpia MCMXXI – AFC Căpleni

Etapa a 2-a – 30 aprilie / 1 mai 2022

Energia Negreşti Oaş – Talna Oraşu Nou

Recolta Dorolţ – Unirea Tăşnad

Viitorul Vetiş – Olimpia MCMXXI

AFC Căpleni – CSM Victoria Carei

Etapa a 3-a – 7/8 mai 2022

CSM Victoria Carei – Recolta Dorolţ

Talna Oraşu Nou – Viitorul Vetiş

Unirea Tăşnad – AFC Căpleni

Olimpia MCMXXI – Energia Negreşti Oaş

Etapa a 4-a – 14/15 mai 2022

Recolta Dorolţ – Olimpia MCMXXI

Viitorul Vetiş – CSM Victoria Carei

AFC Căpleni – Talna Oraşu Nou

Energia Negreşti Oaş – Unirea Tăşnad

Etapa a 5-a – 21/22 mai 2022

CSM Victoria Carei – Unirea Tăşnad

Energia Negreşti Oaş – Recolta Dorolţ

Talna Oraşu Nou – Olimpia MCMXXI

AFC Căpleni – Viitorul Vetiş

 

 

 

Etapa a 6-a – 28/29 mai 2022

Unirea Tăşnad – Talna Oraşu Nou

Recolta Dorolţ – AFC Căpleni

Olimpia MCMXXI – CSM Victoria Carei

Viitorul Vetiş – Energia Negreşti Oaş

Etapa a 7-a – 4/5 iunie 2022

Talna Oraşu Nou – CSM Victoria Carei

AFC Căpleni – Energia Negreşti Oaş

Unirea Tăşnad – Olimpia MCMXXI

Recolta Dorolţ – Viitorul Vetiş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasament (după sezonul regular)

După sezonul regular, locurile 1, 2, 3 şi 4 din fiecare serie formează SERIA PLAY-OFF Elite (8 echipe). Echipele clasate la finalul sezonului regular pe locurile 1 intră în play-off cu câte 3 puncte, locurile 2 cu 2 puncte, locurile 3 cu 1 punct, locul 4 cu 0 puncte, după cum urmează:

 

 

 

CLASAMENT

1Energia Negreşti Oaş 3p

2.CSM Victoria Carei   3p

3.Talna Oraşu Nou      2p

  1. Unirea Tăşnad 2p
  2. Olimpia MCMXXI SM 1p
  3. Viitorul Vetiş 1p
  4. Recolta Dorolţ 0p
  5. AS Căpleni 0p

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here