Aflate la egalitate de puncte în fruntea clasamentului, Victoria Carei și Oașul Negrești Oaș își continuă duelul la distanță pentru titlu și în acest weekend.

Cu trei etape înaintea finalului ambele echipe joacă sâmbătă de la ora 18 pe teren propriu cu adversari incomozi.

Victoria Carei se duelează cu vecinii de la Unirea Tășnad în vreme ce Oașul caută să învingă Recolta Dorolț.

Interesant e că Unirea Tășnad a evoluat etapa trecută la Negrești și a pierdut, scor 4-0, toate golurile oșenilor fiind marcate după minutul 65. Iar Recolta Dorolț a pierdut acum două runde la Carei tot cu 4-0…

Victoria Carei are un golaveraj superior, 20-4 față de Oașul Negrești, 9-2 cu mențiunea că trupa lui Botan a reușit o victorie zdrobitoare în fața ultimei clasate, AS Căpleni, în vreme ce oșenii nu au evoluat încă împotriva ”lanternei”… Așadar, pe lângă victorie, cele două formații sunt cu gândul și la diferența de pe tabelă!


Iată programul ORIENTATIV al meciurilor din județ de la acest sfârșit de săptămână:

LIGA A IV-A ELITE – Play-OFF, Etapa a 5-a
SÂMBĂTĂ, 21 mai, următoarele meciuri:
ORELE 16:00 / 18:00:
CSM Victoria Carei – Unirea Tăşnad
Energia Negreşti Oaş – Recolta Dorolţ

DUMINICĂ, 22 mai, următoarele meciuri:
ORA 18:00 – seniorii:
Talna Oraşu Nou – Olimpia MCMXXI

ORELE 12:00 – juniorii / 18:30 – seniorii:
AFC Căpleni – Viitorul Vetiş

LIGA A IV-A ELITE – Play-OUT, Etapa a 4-a
SÂMBĂTĂ, 21 mai, următoarele meciuri:
ORELE 16:00 / 18:00:
Turul Micula – Ştiinţa Beltiug

DUMINICĂ, 22 mai, următoarele meciuri:
ORA 15:00 – seniorii
Fortuna Căpleni – Schwaben K. Cămin

ORELE 16:00 / 18:00:
Luceafărul Decebal – Unirea Păuleşti
Recolta Sanislău – Stăruinţa Berveni

LIGA A IV-A, SERIA A – Etapa a 19-a
SÂMBĂTĂ, 21 mai, următoarele meci:
ORA 18:00:
Schamagosch Ciumeşti – Kneho Urziceni
Someşul Oar – Frohlich Foieni

DUMINICĂ, 22 mai, următoarele meciuri:
ORA 15:00:
Viitorul Lucăceni – CSM Victoria Carei II
Real Andrid – Crasna Moftinu Mic

ORA 18:00:
Unirea Pişcolt – AS Ghenci
Platanul Marna – Vulturii Santău
Termala Dindeşti stă

LIGA A IV-A, SERIA B – Etapa a 17-a
SÂMBĂTĂ, 21 mai, următoarele meciuri:
ORA 14:00:
Voinţa Doba – Voinţa Lazuri

ORA 17:00:
Victoria Apa – LPS Satu Mare (Venus Dumbrava), teren Dinamo

ORA 18:00:
Speranţa Halmeu – Someşul Odoreu, teren Porumbeşti

DUMINICĂ, 22 mai, următoarele meciuri:
ORA 15:00:
Voinţa Babţa – Sportul Botiz

ORA 16:00:
Voinţa Turţ – Dacia Medieşu Aurit

Cetate 800 Ardud – Codreana Homoroade, amânat

LIGA A V-A, Etapa a 16-a
SÂMBĂTĂ, 21 mai, următoarele meciuri:
ORA 17:00:
Luceafărul Decebal II – Înfrăţirea Tarna Mare

DUMINICĂ, 22 mai, următoarele meciuri:
ORA 18:00:
Unirea Bercu – Ugocea Porumbeşti
Dacia Supur – Gloria Moftinu Mare

Viitorul Viile SM – Recolta Dorolţ II Dara, amânat
Termala Dindeşti II – Olimpia Căuaş, amânat

Campionatul judeţean Juniori – semifinale
CSM Victoria Carei – Talna Oraşu Nou, teren Dorolţ, vineri, ora 17:00

Unirea Păuleşti – Recolta Sanislău, teren Petin, vineri, ora 18:00,

* Arbitrii, observatorii şi delegaţii echipelor sunt obligaţi să vizualizeze delegările postate pe site-ul AJF, pentru a fi la curent cu eventualele modificări.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here