Înfrângere nemeritată

Recolta Dorolț a pierdut nemeritat primul meci oficial de pe teren propriu din acest an , 0-1 cu Sănătatea Cluj.

Partida a fost una încâlcită iar evoluția celor două echipe incomodată de vântul rece care a suflat sâmbătă la Dorolț.

Au fost puține faze de poartă și la drept vorbind nu știm dacă din 90 de minute am avut mai mult de 20 de joc efectiv…

Oaspeții au avut șansa să puncteze la prima ocazie ivită. În minutul 58, Vitan a trimis mingea din careu direct în vinclul porții lui Dobrai. Ștef min 70 și Raul Ritli min 80 au trecut pe lângă egalare.
    Etapa viitoare Recolta Dorolț va juca la FC Zalău.

Recolta Dorolţ: Dobrai – L. Vincze, Micaş (cpt.), Egri, R. Ritli, Ionescu, M. Pop, A. Mureşan, D. Pop, Goţ, D. Vincze. Au mai intrat: Ştef, S. Meşter, N. Meşter. Antrenor: Zoltan Ritli.

Sănătatea Cluj: Lăzăreanu (cpt.) – Bucur, Matei, Misaras, Denes, Lupu, Flueraş, Balatici, Lazăr, Itiţescu, Vitan. Rezerve: Todoran, Someşan, Rus, Mihăiescu, Sular, Cotîrlă. Antrenor: Marius Semeniuc.