O nouă înfrângere nemeritată

17352918_1472730389427141_931956039_n

Chiar dacă au avut o prestație curajoasă, jucătorii celor de la Recolta Dorolț au suferit o nouă înfrângere nemeritată în acest an… După 0-1 acasă cu Sănătatea, vineri elevii lui Ritli au cedat cu același scor la Zalău.

Recolta a avut din nou ocazii bune de a înscrie prin Goț min. 32, singur cu portarul și Mureșan, min. 69, șut respins cu greu de Băican… Doar că inspirația antrenorului gazdelor a făcut diferența. Olariu l-a introdus la pauză în teren pe Alexandru Pop iar atacantul gazdelor avea să înscrie în minutul 82 unicul gol al partidei după o fază creată de Ungurianu.

Recolta rămâne pe ultimul loc în seria a 5-a a ligii a 3-a cu cinci puncte.

FC Zalău: Claudiu Băican – Sergiu Bercean, Daniel Celea, Cristian Bucur, Ionuţ Ţîrlea, Beniamin Boka, Raul Stanciu – cpt. (58 Lucian Todea), Gabriel Coţi, Marius Hosu (66 Radu Ungurianu), Florin Istrate şi Cristian Tăbîrţă (46 Alexandru Pop). Rezerve: Mădălin Şandor – Paul Mateciuc, Alexandru Taloş şi Sebastian Duma. Antrenor: Constantin Olariu

Recolta Dorolţ: Dobrai Rajmond – Raul Ritli, Adrian Micaş (cpt.), David Vincze, Raul Ştef, Andrei Mureşan (84 Andrei Toma), Marius Pop, Flaviu Ionescu, Angelo Simion, Drumar Arnold (84 Daniel Pop) şi Bot Thomas (86 Egri Nandor). Rezerve: Daniel Oşan şi Mester Sandor. Antrenor: Ritli Zoltan