A doua victorie în Liga Europei Centrale

După succesul de miercuri din Germania de la Marburg, CSM Satu Mare a obținut a doua victorie în grupa B a Ligii Europei Centrale. După succesul de miercuri din Germania de la Marburg, CSM Satu Mare a obținut a doua victorie în grupa B a Ligii Europei Centrale. Baschetbalistele noastre s-au impus duminică seara la Arad în fața celor de la FCC ICIM cu 78-57 după un meci în care echilibrul s-a păstrat doar până la pauza mare. Într-o sală total neprimitoare în care pare că a fost mai frig ca și afară fetele noastre s-au încălzt mai greu iar gazdele au condus în sfertul doi și la zece puncte. La pauză a fost 35-33 pentru arădence doar că în partea secundă Williams ; Mandache & co au mărit turația și și-au dat drumul la joc pentru un succes confortabil, 78-57. Din păcate din cauza frigului din sală Kristina Baltic s-a accidentat la deget după doar 30 de secunde de la intrarea pe parchet iar Porchia Green acuză și ea ceva dureri la gambă. Aseară în campionat, tot la Arad, FCC ICIM- CSM SATU MARE…. vom reveni mâine cu detali despre acest joc.Au jucat la CSM: Williams – 22p (16 recuperări), Mandache – 21, Harrison – 16, Solopova – 9, Green – 6, Szmutku – 2, Lazăr – 2, Baltic, Sfîrlea, Uiuiu. Antrenor: Marius Dobă.