Seria turneelor pentru copii organizate la final de iarnă, „Primavera Winter Cup” continuă la finalul acestei săptămâni cu competiţia rezervată grupei 2008.
14 echipe împărţite în trei grupe se vor bate pentru marele trofeu pus la bătaie de clubul condus de Lucian Ploieşteanu şi Florin Fabian.
Vor participa Liviu Antal Cluj Napoca,Primavera Roșu, Primavera Albastru, Rapid Crisul Oradea, Juniorul, CFR Cluj Napoca, Il Calcio Satu Mare, Atletic Zalau, Mara Baia Mare, Viitorul Zalau, Sporting Cluj, Atletic Sighet, LPSSatu Mare, Luceafarul Cluj Napoca.
Turneul va avea loc duminică la sala de sport a Colegiului Tehnic Traian Vuia . Primul meci va începe la ora 8.10 dimineaţa iar finala e programată seara de la 8.00.
Regulamentul este cel al competiţiei naţionale Memorial Gheorghe Ene.
Reamintim că duminică am avut parte de un prim turneu din seria PRIMAVERA WINTER CUP, rezervat grupelor 2007. După o zi extrem de reușită s-a impus Atletic Zalău , urmată de Sporting Cluj și Primavera Satu Mare.
Iată programul competiției cu meciurile din faza grupelor:
08.10: Il Calcio – Primavera Rosu
08.28: Primavera Albastru -Juniorul
08.46: Il Calcio – Mara
09.04: Viitorul Zalau – LPS SM
09.22: Primavera Rosu – Atletic Zalau
09.40: LPS SM- Atletic Sighet
09.58: Il Calcio – Atletic Zalau
10.16: Primavera Albastru – Rapid Oradea
10.34: Luceafarul- LPS SM
10.52: Liviu Antal- Juniorul
11.10: CFR Cluj- Mara
11.28: Viitorul Zalau- Sporting Cluj
11.46: Mara – Atletic Zalau
12.02: Primavera Albastru – Liviu Antal
12.20: CFR Cluj- Il Calcio
12.38: Viitorul Zalau – Atletic Sighet
12:56: Rapid Oradea – Juniorul
13:14: Viitorul Zalau – Luceafarul
13:32: Atletic Sighet – Sporting Cluj
13.50: Liviu Antal- Rapid Oradea
14.08: Primavera Rosu – Mara
14.26: CFR Cluj – Atletic Zalau
14.44: Luceafarul- Atletic Sighet
15.02: Sporting Cluj- LPS SM
15.20: Primavera Rosu- CFR Cluj
15.38:Luceafarul- Sporting Cluj
După faza grupelor urmează meciurile de clasament și cele din faza finală.
Săptămâna viitoare vom avea un turneu rezervat grupelor din 2009.