Sătmăreanul Răzvan Tincu, titular și marcator de… autogol

=

Sepsi nu a avut nici o emoţie în meciul disputat pe teren propriu împotriva formaţiei Astra Giurgiu, scor final 4-1.
    Gazdele au deschis scorul încă din minutul 11 prin Kovacs, care la primul gol în Liga I a reuşit să marcheze cu capul, din mijlocul careului.
    Înainte de pauză, Sepsi a primit şi un penalty, după ce portarul Astrei, Mihai Popa, l-a faultat pe Eder. Vasvari, expertul în lovituri libere, a marcat cel de-al doilea gol al partidei.
    Astra nu şi-a revenit nici după pauză, iar gazdele au profitat de „anemia” oaspeţilor şi au marcat al 3-lea gol prin Gonzalez. Pe tabelă şi-a trecut numele şi Bajrovic, care proaspăt intrat în minutul 75, a marcat cu un şut plasat de la marginea careului de 16 metri.
    Astra nu a fost în stare să marcheze nici măcar un gol. Golul giurgiuvenilor a fost dat de sătmăreanul Răzvan Tincu, în minutul 86, care şi-a împins mingea în propria poartă involuntar.
    După această victorie categorică, Sepsi este pe locul 4, cu 31 de puncte. Astra este pe locul 12, cu 17 puncte.