Amicale în județ: Olimpia Satu Mare bate Energia Negrești, remiză între Vetiș și Păulești!

=

În week end am avut se pare ultimele teste pentru echipele din liga a 4 a înainte de startul oficial în sezonul 2021.

Viitorul Vetiș și Unirea Păulești au terminat la egalitate, 2-2 . Pentru Vetiș a marcat Dencsak ( 2) în vreme ce Bob a reușit și el o dublă pentru Unirea.

Viitorul Vetis : Osan – Apai , Muresan , Feher, Tamas , Caba, Pop Nandor , Dencsak , Micle Alex , Lazar , Gavrilescu . Au mai intrat Palage , Tite , Micle Paul , Bodan , Sasu , Tafa . ANtrenor Cristi Popa.

Și Olimpia Satu Mare a jucat  un meci de pregatire disputat la Negresti-Oas contra echipei din localitate, Energia.

Olimpia a început meciul cu următorul unsprezece: Alex Sugar – Calin Turșuc, Casian Silaghi, Alin Lung, Alin Gombar – Denis Haidu, Denis Chivari, Luca Crainic, – Erich Srepler, Zoltan Mizsei, Raul Ștef

Rezerve: Darius Ciontoș – Mihai Sician, Cătălin Sabou, Igor Gândea, Raul Rat, Andrei Balogh, Denis Hotya, Darius Catricicău. Antrenor principal: Lulu Dragomir .Antrenor secund: Csaba Fedak

Meciul a fost împărțit in patru reprize a cate 30 de minute, fiind rulați toți jucătorii care au făcut deplasarea la acest meci. Olimpia Satu Mare s-a impus cu scorul de 4-3, pentru galben-albaștrii înscriind: Zoltan Mizsei (x2) si Raul Ștef (x2).