Viitorul Vetiș a reușit o victorie spectaculoasă, sâmbătă în etapa a 3-a a ligii a 4-a și continuă să spere la un loc în play-off-ul campionatului.

Trupa antrenată de Cristi Popa a învins la Vetiș, într-un meci însă considerat în deplasare, 4-2, pe Crasna Moftin.

Eroul meciului a fost Dan Gavrilescu, fostul atacant al Olimpiei reușind o triplă.

”Avem o echipă tânără grupată în jurul experimentatului Dan Gavrilescu. Am făcut un meci bun și mă bucur pentru joc și pentru acest succes. ” ne-a spus antrenorul Cristi Popa.

Gavrilescu a deschis scorul în minutul 15 apoi Vanca a egalat în minutul 24. Anton a readus Viitorul în avantaj cu cinci minute înaintea pauze.

La reluare, Vlad Vanca a egalat pentru Crasna doar că în rol și-a intrat Gavrilescu, acesta reușind să înscrie în minutele 69 și 74 pentru 4-2 .

Urmează miercuri la Carei, derby-ul seriei, Victoria- Viitorul Vetiș. Crasna merge la Sanislău pentru duelul cu Recolta.