Olimpia Satu Mare și Victoria Carei își continuă seria perfectă în Liga a 4-a Elite și sunt la un pas de semifinale. Cele două formații conduc seriile A și B cu punctaj maxim după trei etape jucate, iar duminică au reușit să câștige chiar în fața unor contracandidate la titlu.

Olimpia Satu Mare s-a impus la Petin, 2-0, în fața incomodei trupe de la Unirea Păulești.
Lulu Dragomir a aliniat pentru această partidă următorul unsprezece: Sugar Alex – Lung Alin, Silaghi Mario, Turșuc Călin(cpt.), Palinceac Florin, Mizsei Zoltan, Crainic Luca, Chivari Denis, Gombar Alin, Ștef Raul, Srepler Erich Rezerve: Ciontos Darius – Gîndea Igor, Haidu Denis, Rat Raul, Kovary Rolland, Lăpușan George, Suveg Nandor, Blaga Ricardo, Catricicău Darius

De cealaltă parte Marian Sorin a trimis în teren următorul unsprezece de start: Duca Vlăduț – Giurgiuman Lucian(cpt.), Laver Beniamin, Matei Sergiu, Godje Daniel, Oprea Marius, Bob Eduard, Socaci Radu, Sălăjan Sorin, Moldovan Ionuț, Coman Cătălin. Rezerve: Lipai Gabriel – Nicas Krisztian, Varna Flaviu, Hebe Lucian, Gorga Cosmin, Varga Sergiu, Roib Andrei, Zaha Emanuel.

Sătmărenii susținuți de o galerie… colorată cu fumigene galben-albastre au punctat prin Mizsei minutul 36 din penalty și Haidu minutul 90+4.

Meciul a fost condus la centru de Kovacs Szabolcs ajutat la cele doua tușe de Kopriva Zsolt și Toth Krisztian. Observator: Iosif Vigu.

Pentru Olimpia urmează derby-ul seriei cu Recolta Dorolț iar cu un punct cucerit în acest meci elevii lui Lulu Dragomir își asigură prezența în semifinale.

Recolta Dorolț a terminat la egalitate, 2-2 cu Știința Beltiug. Echipa din Beltiug a condus cu 2-0 dar pe final elevii lui Iuhas au avut puterea de a reveni pe tabelă pentru o remiză care menține încă interesantă lupta pentru locul doi.

Victoria Carei așteaptă derby-ul cu Viitorul Vetiș , iar succesul 2-1 cu Unirea Tășnad face din trupa lui Marius Botan marea favorită la câștigarea seriei.