Judo / Medalii pentru Judo Masters la Cupa Glissando

Judo Masters Satu Mare a participat în weekend la un pu-ternic concurs international de judo la Timișoara.

Cupa Glissando, o competiție rezervată copiilor și juniorilor, a avut la start peste 550 de sportivi din șapte țări, România, Grecia, Serbia, Bulgaria, Ungaria, Moldova și Ucraina.
    Masters Judo Satu Mare a deplasat un lot format din șapte sportivi, aceștia obținând două medalii de aur prin Timoc Alexia U11, 23 kg, și Olah Gabriel U13, 30 kg . De remarcat faptul că Alexia a câștigat toate cele cinci dueluri avute prin… ippon.
    Medalie de argint Bandi Syntya la U11, 32 kg. Și la U15, Oprea Raul, medalie de bronz. De asemenea, Katona Kevin la U13-42 kg a terminat pe cinci. ”A fost un concurs foarte bun. Îi felicit pe copii pentru evoluțiile avute”, spune antrenorul Pelcz Attila.