Înfrângere cu Cigand în BASA CUP

Intr-un meci amical disputat miercuri seara in localitatea Dombrad din Ungaria, Cigand SE (echipa din Liga a 2-a din Ungaria) a invins Olimpia cu scorul de 3-0. Pentru echipa maghiara au marcat Angyal si Kiss Szabolcs in prima repriza si Barcsai in repriza a doua a jocului.

Olimpia a inceput jocul in formula: Șuta, Ciul, Mureșan, Onicaș, Iuhas, Muntean, Rus Romariu, Mureșan Andrei, Villand, Erdei, Faur. Au mai evoluat: Bura, Lukacs, Kanalos, Toma, Opriș, Crișan, Nemeș si Csik Mark.

Partida contează și pentru turneul amical BASA CUP. În primul meci al competiției, Olimpia-Kisvarda 2-2.

Antrenorii Bolba și Csik au deplasat mulți juniori și jucători veniți în probe la echipa mare a Olimpiei.

Miercuri seara a ajuns la Satu Mare și atacantul Gelu Velici.

În această dimineaţă echipa ar fi trebuit să plece în cantonament la Nyirbator! Doar că din cauza unor probleme administrative deplasarea a fost amanata până luni.