Trofeul Sătmarului, o ediție reușită!

tenis1

La finalul săptămânii trecute s-a încheiat ediția a 42 – a a Trofeului Sătmarului la tenis de câmp. Desfășurat pe cocheta bază sătmăreană, Match Point, turneul s-a bucurat de o prezența numeroasă.

Au fost sportivi din toată zona Ardealului iar spre lauda lor sătmărenii au reușit performanțe deosebite.

Sănătatea Satu Mare a avut doi sportivi care au terminat pe primul loc. Este vorba de Andrei Mărcuș la 10 ani masculin, cel care i-a devansat pe alți sătmăreni, pe Tudor Batin și Dominik Mihali. Categoria de 16 ani simplu masculin a fost câștigată de sătmăreanul Luca Pandi.

Dar iată rezultatele finale la diferite categorii de vârstă.

10 ani masculin: locul 1 – Andrei Mărcuș (Sănătatea SM), locul 2 – Tudor Batin (Sănătatea SM), locul 3 – Dominik Mihali (Sănătatea SM)
    12 ani feminin: locul 1 – Anamaria Coroiu (Oradea), locul 2 – Andreea Peczer (Zalău), locul 3 – Samira Bouanane (Oradea)
    14 ani masculin: locul 1 – Mihai Tătăruca (Sibiu), locul 2 – Mihai Lungu (Sănătatea SM), locul 3 – Erich Funkenhauser (Sănătatea SM)
    16 ani masculin: locul 1 – Luca Pandi (Sănătatea SM), locul 2 – Teodor Bulzan (Oradea), locul 3 – Mihai Mercea (Zalău).
    Directorul turneului a fost Călin Panas, iar arbitrul principal Elek Benedek.