Gheorghe Nistea pe doi la Open-ul de la Gold Plaza

nistea

Celebrul Radu Valahu a dat vineri startul la shopping și la distracție la Gold Plaza Baia Mare.

Startul reducerilor de vară a fost marcat și printr-un turneu de skandenberg. La care au participat și sportivi din județul Satu Mare. Cel mai bun rezultat l-a obținut Gheorghe Nistea . Acesta a terminat pe doi atât la cat.+95 kg cât și la OPEN.

”Am fost învins în finală de Olimpiu Făt, campion european la braț stâng și bronz la brațul drept. M-am simțit bine și am luat acest concurs ca o pregătire pentru Grand Prix-ul Pronutrition de la Dej de pe 17 septembrie” ne-a spus careianul Gheorghe Nistea care a avut 12 adversari la categoria lui.

”La OPEN au fost mai mulți, primii trei de la fiecare categorie…a fost interesant” a încheiat fostul campion național la aruncarea discului.

De asemenea, George Goia din Crucișor a terminat pe doi la cat.75 kg. Anul trecut acesta termina pe locul 1la cat 75 kg şi pe 2 la OPEN. Mitraska Attila, Lukasz Norbert și Lakatos Peter au făcut și ei o figură frumoasă la categoria -95 kg.