Amical / CSM Olimpia – Talna Orașu Nou 6-1

Două dintre echipele ce se anunță a fi favorite la câștigarea seriilor în care evoluează, CSM Olimpia în B și Talna în A, s-au întâlnit miercuri seara într-un meci amical. A fost ultima partida de verificare înaintea sezonului de liga a 4-a pentru CSM Olimpia Satu Mare. Și prima pentru Talna Orașu Nou, echipă ce încearcă să strângă acum rândurile în jurul antrenorului-jucător Lucian Homorozan.

Trupa lui Ritli s-a impus clar într-un meci jucat pe durata a trei reprize de 30 de minute.

Pentru CSM Olimpia au marcat: Gabi Cădar 3, Schwarckopf 2, Ţoca 1. Golul echipei din Oraşu Nou a fost marcat de Boje din lovitură de la 11 metri.

CSM-Olimpia Satu Mare: Oşan – Chifor, Raul Ritli, Ţoca, Ionescu, Ştef, Nylvan, Schwarckopf, Şimon, Cădar, Faur/ Cherecheş, Egri, Bordac. Nykora, Mate, Ziman, Doroş, Horotan, Revesz, Molnar, Puşcaş, Varga.
    Prima etapă din Liga 4 este programată pentru 1-2 septembrie. CSM-Olimpia va întâlni în etapa inaugurală pe Viitorul Vetiş în timp ce Talna Oraşu Nou va juca la Livada.