VEZI ce au făcut jucătorii lui Piţurcă în ultima etapă din Europa

rom

Mai sunt ceva mai bine de două săptămâni până la dubla cu Grecia, iar românii par să traverseze o perioadă fastă în Europa. Maxim, Chiricheş şi Raţ au reuşit meciuri excelente pentru echipele lor de club, în timp  ce Stancu şi Gigel Bucur au fost decisivi. Fostul stelist a marcat în ultima victorie a echipei sale, Genclerbirligi, iar Gigel Bucur ţine aproape. Atacantul lui Kuban Krasnodar a deschis scorul în partida jucată acasă cu cei de la Anji.

Gigel Bucur a deschis scorul după doar 14 minute de joc şi îşi anunţă pretenţiile la titularizare în dubla care ne poate duce la Mondialul din Brazilia.

Ce au făcut jucătorii lui Piţurcă în ultima etapă din Europa

Portari
    Lobonţ (AS Roma) – rezervă în meciul cu Udinese (0-1)

Fundaşi
    Goian – Integralist în victoria cu Levadiakos (2-0)
    Chiricheş (Tottenham) – – Integralist în meciul cu Hull City (1-0), ex-stelistul a fost unul dintre cei mai buni oameni din echipa lui Villas Boas
    Raţ (West Ham) – A jucat 90 de minute în deplasare cu Swansea (0-0), iar jurnaliştii britanici l-au văzut drept unul dintre cei mai buni oameni ai lui West Ham

Mijlocaşi
    Maxim (VfB Stuttgart) – Cel mai bun jucător al lui Stuttgart în remiza cu Nuremberg (1-1). A scos penalty-ul din care a marcat Ibisevic
    M. Alexe (Sassuolo) – Rezervă împotriva celor de la Catania (0-0)
    Torje (Espanyol) – în afara lotului la înfrângerea cu Levante (3-0)
    C. Lazăr (PAOK) – Integralist în ultimul joc al lui PAOK din Grecia, 3-0 cu Panthrakikos

Atacanţi
    B. Stancu (Genclerbirligi) – A marcat golul victoriei în meciul cu Elazigspor (2-1)
    Grozav (Terek Groznîi) – Rezervă în partida cu Tom Tomsk (0-0)
    Keşeru (Bastia) – Rezervă în victoria cu Nice (1-0)